Pirmoji Lietuvos masažuotojų konferencija

Pirmoji Lietuvos masažuotojų konferencija

2019 m. lapkričio 16 d. įvyko pirmoji Lietuvos masažuotojų konferencija. Į renginį atvyko apie šimtai masažuotojų iš visos Lietuvos. Masažo veiklos reglamentavimo bei kitas aktualias naujoves aptarti masažuotojus sukvietė Lietuvos masažuotojų asociacija.

„Iki šiol Lietuvoje nebuvo organizacijos, kuri atstovautų masažuotojų interesams. Trūko ir renginių skirtų masažo specialistams. Tokių renginių poreikis tiek gydomojo, tiek masažo paslaugas visuomenei teikiančių specialistų yra didelis ir nuolat auga“, – pažymi Lietuvos masažuotojų asociacijos valdybos pirmininkė Auksė Bakanienė.

Pirmosios konferencijos metu kalbama apie pokyčius masažuotojo veiklos reglamentavime, masažuotojo etiką bei moralę, bus aptartos masažo terapijos naujovės ir aktualijos.

Daug klausimų ir nerimo masažuotojų bendruomenei sukėlė neseniai LR Sveikatos ministerijos patvirtinta Masažuotojo medicinos norma. Todėl į konferenciją pakviesta bei pranešimą apie numatytus masažuotojo veiklos reglamentavimo pokyčius bei nuo 2020 m. įvedamą licencijavimą skaitė bei į masažuotojų klausimus atsakė LR Sveikatos ministerijos atstovė Elita Radkevič.

Apie masažuotojo etiką ir moralę kalbėjo Eimantas Pocius, kineziterapeutas – masažuotojas, lektorius ir didžiausios Lietuvos masažuotojų grupės Facebook’e įkūrėjas bei administratorius.

Skausmas bei jos suvaldymas yra vienas iš itin aktualių klausimų masažo terapijoje. Lietuvos sporto universiteto atstovė Vilma Dudonienė skaitys pranešimą apie skausmą ir kaip masažuotojas gali padėti.

Kita aktuali tema masažuotojo praktikoje – trigerinių taškų bei įtampos zonų atpalaidavimas. Pranešimą apie tai skaitė Taisyklingo judesio mokyklos įkūrėja, kineziterapeutė Gintarė Pranaitienė.

Lietuvos masažuotojų asociacijos nuomone, Lietuvos žmonės pradeda vis daugiau sportuoti ir ši tendencija tik augs, todėl sportinis masažas – svarbus šiuolaikinio masažuotojo įrankis. Pranešimą apie sportinį masažą skaitė Andrius Norvaišas. Lektorius pristatė Londono sportinio masažo mokyklos patirtį.