Masažas – saugi ir efektyvi paslauga ne tik gydymui, bet ir sveikatingumui

20/12/2020

Šeštadienį, gruodžio 19 d., įvyko pirmoji nuotolinė Lietuvos masažuotojų konferencija, kurios svarbiausia tema „Masažo vaidmuo kuriant sveikesnę visuomenę“.

„Šios konferencijos metu norime pabrėžti, kad masažas yra svarbi sveikatingumo paslauga – padedanti žmogui pirmiausia būti sveikam ir nesusirgti bei gerai jaustis“, – teigia LMA pirmininkė Auksė Bakanienė. Jos nuomone, „masažuotojai savo veikla tikrai gali prisidėti prie sveikesnės Lietuvos visuomenės formavimo, tereikia sutvarkyti likusius nesusipratimus teisinėje sistemoje. Žingsniai jau daromi ir tikimasi pačių palankiausių sąlygų, masažo specialistų veiklai, sudarymo. Pradėkime pirmauti pozityviais sprendimais, kurie gali įvairiapusiškai prisidėti prie Lietuvos visuomenės gerovės“.

https://www.youtube.com/watch?v=nKnes6S7qng&feature=youtu.be

Sveikatingumo masažas Lietuvoje – neįteisintas 

Konferencijos metu daug dėmesio skirta sveikatingumo ir holistinės sveikatos temai nagrinėti. Teigiama, jog masažas – itin saugi paslauga, kurios poreikis visose pasaulio šalyse nuosekliai auga. Kartu pažymima, jog remiantis Europos ir pasaulio rinkos tyrimais, masažo paslauga – viena svarbiausių, pelną generuojančių sveikatingumo sektoriaus SPA industrijos paslaugų.

„Istoriškai susiklostė taip, jog Lietuvoje masažas pripažįstamas ir vertinamas, kaip medicininė paslauga. Mūsų teisės aktai taip sukonstruoti, jog masažą galima atlikti tik asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Tačiau pasaulio sveikatingumo ir sveikatos industrijos praktika bei mokslo tyrimai rodo, jog masažas yra tiek sveikatingumo, tiek asmens sveikatos priežiūros paslauga“, – teigia pirmoji konferencijos pranešėja, masažo profesijos mokytoja ir LMA vadovė Giedrė Paunksnienė. 

Anot pranešėjos, tai, jog Lietuvoje įteisintas tik gydomasis masažas neprisideda kuriant geresnę Lietuvos žmonių sveikatą bei ekonomikos augimą. G. Paunksnienės pranešimo, skaityto 2020 m. Lietuvos masažuotojų konferencijos metu, skaidres rasite čia: https://drive.google.com/file/d/15AyvtLuS0TdLCVQYnGz2nuCGzJCq9-tf/view?usp=sharing. Pranešimo įrašą rasite žemiau tekste.

 „Teisės aktai turi numatyti aiškias sąlygas, kaip Lietuvoje teikti tiek sveikatingumo masažo, tiek gydomojo masažo paslaugas“, – tvirtina LMA vadovė.

Lietuvos masažuotojų asociacijos siūlymu, teisės aktuose turėtų būti įtvirtinta masažo paslaugos bei gydomojo masažo paslaugos terminai. Masažuotojo kvalifikaciją turintys asmens sveikatos priežiūros įstaigose dirbantys masažuotojai būtų licencijuojami. Licencijų nereikėtų masažuotojo kvalifikaciją turintiems sveikatingumo (ne gydymo) srityje dirbantiems masažuotojams. Pastarieji specialistai teiktų klasikinio bei atpalaiduojančio ir kitas ne gydomojo veido ir kūno masažo paslaugas bei procedūras. 

LMA siūlomas masažuotojo veiklos reglamentavimas

Holistinis masažas – kaip sveikatos išlaikymo priemonė

Apie Holistinį masažą, kaip sveikatos išlaikymo priemonę, konferencijoje išsamiai kalbėjo Edita Gečevska. Masažo technologijų dėstytoja ir SPA meistrė pristatė holistinės sveikatos sampratą, pasidalino įžvalgomis apie holistinio masažo sudedamąsias dalis. Akcentavo, jog holistiniu požiūriu masažas – tai visų žmogaus pojūčių patenkinimas. Anot pranešėjos, holistinis masažas – tai ne tik kliento psichinis, emocinis ir fizinis vertinimas bei tinkamų masažo metodikų pritaikymas. Holistiniame masaže ne mažiau svarbu ir masažo kabineto aplinka, kvapai, garsai bei kiti subtilūs, visus žmogaus pojūčius veikiantys dalykai.

 Savo praktine patirtimi bei įžvalgomis, kaip sukurti holistinį masažą, dalinosi Tarptautinės „RS Holistic massage“ mokyklos įkūrėja, masažo mentorė Rūta Stratkauskienė.

 Masažuotojų bendruomenei puikiai pažįstama japoniško terapinio veido masažo meistrė ir mokytoja Diana Gervienė konferencijos metu kalbėjo apie visapusišką japoniško terapinio veido masažo poveikį organizmui. Lektorė atkreipė dėmesį, jog, remiantis rytų medicina, žmogaus veidas – viso organizmo atspindys. Veide gausu refleksinių taškų, dėl kurių masažo metu paveikiami ne tik veido raumenys, bet ir mūsų vidaus organai, skatinama viso organizmo sistemų homeostazė.

 Kineziterapeutė, masažo profesijos mokytoja Kristina Bružė dalinosi įžvalgomis apie perdegimo sindromą masažuotojo praktikoje. Konferencijos dalyviams lektorė pristatė, kaip laiku atpažinti šią klastingą būseną ir nepakliūti į jos gniaužtus. Anot lektorės, masažuotojui ir kiekvienam žmogui svarbu gerai jaustis savo kūne ir kartu – gerai jausti savo kūną, kad laiku pastebėtume įtampos ženklus. Pranešimo metu K. Bružė pakvietė kiekvieną dalyvį įsijausti į savo kūną ir pastebėti, kaip savo kūne kiekvienas jaučiasi šiandien.

 Kaip sustiprinti mūsų imunitetą pandemijos metu – padėti sau, patarti savo klientams, praktiniais metodais dalinosi gydytoja refleksoterapeutė Genovaitė Pečiulytė. Gydytoja pristatė Tradicinės kinų filosofijos ir medicinos (TKM) požiūrį į žmogaus organizmą ir sveikatą bei pakvietė visus praktiškai išbandyti TKM siūlomus, kiekvienam žmogui prieinamus būdus, kaip kasdien sustiprinti savo imunitetą.

 Apie aromaterapinį masažą bei jo naudą, kaip saugiai eterinius aliejus naudoti savo darbe, kalbėjo „Kvapų namai“ aromaterapeutė Irma Vyšniauskienė. Lektorė pateikė dešimties aliejų, kuriuos verta turėti kiekvienam masažuotojui, sąrašą.

 Nuotolinės masažuotojų konferencijos dalyviams buvo pristatytos net kelios naujovės. Dr. Margarita Radžiūnienė pristatė BellBambi taures bei jų panaudojimą psichoemocinės būklės gerinimui. Dėstytojas Tomas Juraitis – estetinį veido kinezioteipavimą.