LMA siekia įteisinti masažo (ne gydomojo) paslaugų teikimą

13/08/2020

Ketvirtadienį, rugpjūčio 13 d., LMA vadovė Giedrė Paunksnienė ir asociacijos iniciatyvinės grupės atstovas Eimantas Pocius dalyvavo darbiniame tarpžinybiniame susitikime dėl masažuotojų reglamentavimo. Susitikimą organizavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM). Jame taip pat dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos, Švietimo ministerijos ir kitų institucijų atstovai.

Turbūt pirmą kartą tarpžinybinėje diskusijoje buvo labai tiksliai identifikuota esama masažuotojų veiklos reglamentavimo problema: kad SAM nepagrįstai monopolizavo bendrus terminus „masažas“ ir „masažuotojas“, apibrėžė masažo sąvoką kaip gydomojo masažo procedūrą ir už įstatymo ribos paliko masažo paslaugų (ne gydymo) teikimą Lietuvos žmonėms.

Toliau šį klausimą spręsime Seime ir Sveikatos apsaugos ministerijoje. Mūsų siekis: susigražinti SAM monopolizuotą terminą „masažas“, apibrėžti gydomojo masažo terminą bei nubrėžus takoskyrą tarp masažo paslaugų visuomenei bei gydomojo masažo paslaugų sergantiesiems atverti duris legaliam masažo (ne gydomojo) kabinetų atsidarymui, kurių veiklą reglamentuotų ne sveikatos priežiūros paslaugų teikimą reglamentuojantys teisės aktai. Tai reikštų, jog ne gydomojo masažo paslaugas galėtume teikti su verslo liudijimais ar individualia veikla pagal pažymą.