LMA ragina sveikatos ministrą atverti duris masažo sveikatingumo paslaugoms bei spręsti įsisenėjusias problemas masažo srityje

15/04/2020

2020 m. balandžio 15 d. Lietuvos masažuotojų asociacija (toliau – LMA) kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą ragindama atskirti masažo, kaip sveikatingumo paslaugos, bei gydomojo masažo, paslaugas; taip pat numatyti paprastesnes sąlygas sveikatingumo paslaugų kūrimui Lietuvoje. Pirmajame Lietuvos masažuotojų asociacijos kreipimesi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą išdėstyta ir daug kitų, masažuotojų bei masažo mokymo bendruomenei aktualių klausimų. Visą kreipimosi tekstą rasite čia.

Lietuvos masažuotojų asociacijos nuomone, masažas – kaip viena seniausių sveikatingumo bei terapijos priemonių turi tarnauti ne tik sergantiems, bet ir savo gera savijauta bei sveikata besirūpinančiais asmenims. Būtent masažas yra vienas efektyvių būdų mažinti ir kontroliuoti stresą įvairiose gyvenimo situacijose. Taigi, tuo būdu masažas pasitarnauja užtikrinant gerą psichosavijautą, kuri yra svarbi siekiant išlaikyti gerą sveikatą ir nesusirgti chroniško streso sukeliamomis ligomis.

Šiandien Lietuvos įstatymuose masažas yra apibrėžiamas tik kaip terapijos priemonė. Tačiau praktika paslaugų rinkoje rodo, jog masažas yra viena patraukliausių kūno priežiūros paslaugų geros savijauta besirūpinantiems žmonėms. Deja, tokias paslaugas, remiantis šiandienos LR įstatymais, galima gauti tik gydymo įstaigose.

Lietuvos masažuotojų asociacijos narių bei pirmosios Lietuvos masažuotojų konferencijos dalyvių nuomone, Lietuvoje turi būti aiškiai apibrėžta, kas yra masažo paslauga, o kas yra gydomojo masažo paslauga.
Taip pat turėtų būti supaprastinta sveikatingumo (ne gydymo tikslais) masažo paslaugų teikimo tvarka, kad nebūtų kuriamos dirbtinos kliūtys kvalifikuotiems masažuotojams atverti savo sveikatingumo ar net gydomojo masažo kabinetus ten, kur masažo paslaugų vartotojams patogiausia tokias paslaugas įsigyti.

Masažas, net ir gydomasis, yra viena švelniausių ir saugiausių terapinių paslaugų, todėl gali būti atliekamas net kliento namuose, biuruose, ir neturėtų būti kuriamos dirbtinės higienos normos kliūtis ir ekonominės veiklos apribojimai siekiantiems atidaryti masažo kabinetus gyvenamuosiuose namuose, biuruose, sporto klubuose, prekybos centruose ir kitur.