Kuriama nauja platforma padės asmens sveikatos priežiūros specialistams greičiau ir patogiau pratęsti bei gauti licencijas

28/08/2023

LR Sveikatos apsaugos ministerija praėjusią savaitę pranešė, kad inicijavo projektą Lietuvos sveikatos priežiūros specialistų kompetencijų platformos informacinei sistemai, arba trumpiau – Kompetencijų platformai kurti. Kaip teigiama pranešime, ši sistema būtų susieta su kitomis, jau veikiančiomis, sistemomis ir duomenys apie oficialų išsilavinimą bei kvalifikacijos kėlimo renginius automatiškai būtų perduodami į centralizuotą kompetencijų platformą. Tai sumažintų administracinę naštą institucijoms bei ASP specialistams.

Kai tai paveiks mūsų bendruomenę?

Visi gydomojo masažo specialistai, kurie turi ar siekia įgyti licencijas, tikimės, galės tai padaryti daug greičiau ir sutaupyti šiek tiek laiko. Kol kas, norint gauti licenciją (o vėliau ją pratęsti), visus dokumentus apie darbo stažą, kvalifikacijos įgijimą bei kėlimą tenka skenuoti ir siųsti paštu. Kompetencijų platforma turėtų visus duomenis gauti automatiškai, tad, tikimės, licenciją gauti ar pratęsti naujieji mūsų bendruomenės nariai galės kelių mygtukų paspaudimu.

Kaip teigia SAM, planuojama, kad kompetencijų platforma turėtų būti parengta darbui jau kitąmet, t. y. iki 2024-ųjų antrojo pusmečio.

Oficialus SAM pranešimas:

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/lietuvoje-kuriama-pirmoji-sveikatos-prieziuros-specialistu-kompetenciju-platforma?fbclid=IwAR3CZ3qXQpgXSGKkwuFq68tcecO2gEHUnla1rdsLd1kEYAdsTdg82BmbeEg