DUK: Ar įgijus masažuotojo profesiją galėsiu dirbti gydymo įstaigoje?

03/03/2020

Besimokantiems masažuotojo profesijos vis iškyla klausimas: ar baigęs profesinį mokymo centrą (ar mokyklą) galėsiu dirbti medicinos įstaigoje? Trumpas atsakymas yra: sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigose masažuotoju gali dirbti tik masažuotojo profesinę kvalifikaciją turintis asmuo!

Remiantis patvirtinta Lietuvos Medicinos norma „Masažuotojas“. Masažuotojas – asmuo, įgijęs masažuotojo profesinę kvalifikaciją. Taigi, šis teisinis dokumentas aiškiai nurodo, jog tik profesinius mokslus baigęs ir masažuotojo kvakvalifikaciją įgijęs specialistas gali teikti masažo paslaugą dirbdamas sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigose.

Masažuotojo profesinė kvalifikacija įgyjama Profesinio mokymo centruose. Tai dvejų metų trukmės mokymo programa, kurią pabaigus laikomas baigiamasis teorinis ir praktinis egzaminas. Jį išlaikius išduodamas profesinio mokymo diplomas. Su šiuo dokumentu kreipiamės į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą ir elektroniniu būdu pildome prašymą masažuotojo spaudui gauti. Gavę spaudą – esame valstybės pripažinti masažuotojai, kurie vieninteliai gali dirbti masažuotojais medicinos įstaigose!

Atsakymas į klausimą „a r gali masažuotojas dirbti sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigoje?“ yra toks pat, kaip atsakymas į klausimą „ar gali gydytojas dirbti gydymo įstaigoje?“.

Jei turite klausimų susijusių su masažuotojo profesija ar veikla – užduokite mums asmenine žinute mūsų FB paskyroje, ar el.paštu: lma@masazuotojuasociacija.lt.